Vreau sa ajut


Mai jos sunt afisate metodele prin care ne puteti ajuta in demersurile noastre. Multumim frumos pentru sprijinul acordat.

Declaratia 230 – directioneaza 3.5% (persoane fizice)

Dacă doriți să redirecționați asociației noastre cei 3.5% din impozitul pe salariu, vă rugăm să folosiți una din metodele de mai jos: declarația pre-completată pentru impozitul din anul 2019, pentru venituri din SALARII sau PENSII: ⇒⇒ DECLARATIA_230_AS_DAR_2019 ⇐⇐ Completarea corectă a formularului: Secțiunea I: se completează rubrica CNP și rubricile referitoare la nume și adresă.  … Read more

Posted in Donatii | Tagged , , , , , , , , , , , , | Leave a comment

Directioneaza 20% din impozitul pe profit (persoane juridice)

Agentii economici au puterea de a redirectiona o parte din impozitul pe profit in interesul unor cauze sociale. Puteți face sponsorizari de pana la 20% din impozitul pe profit datorat statului, in limita a 0.3% din cifra de afaceri a firmei. Impozitul se diminueaza cu suma aferenta sponsorizarii. Varianta draft a contractului de sponsorizare o puteti  … Read more

Posted in Donatii | Tagged , , , , , , , , , | Leave a comment

Doneaza prin PayPal sau cu cardul

Ne puteti ajuta si donand direct cu contul de PayPal sau cu cardul accesand link-ul catre site-ul PayPal de mai jos:

Posted in Donatii | Leave a comment

Va multumim pentru ajutor!